ᲐᲕᲢᲝᲛᲝᲑᲘᲚᲘᲡ ᲛᲐᲠᲗᲕᲘᲡ ᲓᲐ ᲡᲐᲒᲖᲐᲝ ᲣᲡᲐᲤᲠᲗᲮᲝᲔᲑᲘᲡ ᲬᲔᲡᲔᲑᲘᲡ ᲔᲕᲠᲝᲞᲣᲚᲘ ᲡᲢᲐᲜᲓᲐᲠᲢᲔᲑᲘᲗ ᲨᲔᲡᲬᲐᲕᲚᲘᲡ ᲞᲠᲝᲔᲥᲢᲘ
Driving Academy ავტოსკოლაა, რომელიც სოკარის დახმარებით გაიხსნა. ავტოსკოლაში ახალგაზრდებს მთელი წლის განმავლობაში ასწავლიდნენ ავტომობილის მართვას და გზებზე უსაფრთხოების წესებს.
2019 წლის მარტში, მევლუდ მელაძის “Driving Academy”-ს ორგანიზებითა და სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმის მხარდაჭერით, განხორციელდა ავტომობილის მართვის შემსწავლელი პროქტი.
პროექტი მიზნად ისახავდა მოზარდებისთვის ავტომობილის მართვის და საგზაო უსაფრთხოების წესების ევროპული სტანდარტებით შესწავლას. სწავლება შედგებოდა როგორც თეორიული, ასევე პრაქტიკული ნაწილისგან. მოსწავლეები მთელი წლის მანძილზე იყოფოდნენ 5 კაციან ჯგუფებად. პრაქტიკული სწავლების პირველი ნაწილი იმართებოდა დინამოს სტადიონის მიმდებარედ შპს “არტ დრაივის” სპეციალურად მოწყობილ სასწავლო მოედანზე, ხოლო მეორე ნაწილი ავტოდრომზე და საყოველთაო მოხმარების გზებზე.

PROJECT TO INCREASE UNDERSTANDING OF DRIVING AND ROAD SAFETY NORMS ACCORDING TO EUROPEAN STANDARDS
Driving Academy is a driving school founded with the assistance of SOCAR. The driving school taught young people driving and road safety standards all year.
A car driving learning project was launched in March 2019 with the help of SOCAR Georgia Petroleum and the organization of Mevlud Meladze's "Driving Academy".
The project aimed to teach teens about driving and road safety rules in accordance with European standards. The training comprised of both theoretical and practical components. Throughout the year, students were divided into groups of five. The first part of the practical training was performed at "Art Drive" LLC's specially designed training area near the Dinamo stadium, while the second half was held on the autodrome and public roads.