SOCAR X ᲐᲮᲐᲚᲒᲐᲖᲠᲓᲣᲚᲘ ᲛᲔᲓᲘᲐ ᲙᲐᲕᲨᲘᲠᲘ
სოკარი 2019 წლიდან მხარს უჭერს პროექტს „აქტიური ცხოვრება ჩემი სტიქიაა“, რომელიც ახალგაზრდული მედია კავშირის ორგანიზებით იმართება. პროექტის ფარგლებში, ყოველწლიურად მრავალი სპორტული ღონისძიება და სპორტული ბანაკი იმართება. ბანაკში მონაწილეობას იღებენ საომარი მოქმედებების დროს დაჭრილი სამხედრო მოსამსახურეები, ვეტერანები, ცნობილი სახეები და რეგიონებში მცხოვრები შშმ პირები.
- პროექტ #აქტიურიცხოვრებაჩემისტიქიას ფარგლებში ყოველწლიური, ბოულინგის ინტეგრირებული ჩემპიონატი გამართა, რომელიც აფხაზეთის ომის გმირის, პროექტის მონაწილის - თემო სახოკიას სახელს ატარებს.ჩემპიონატში მონაწილეობა სხვადასხვა შეზღუდვის მქონე პირებმა მიიღეს.
- პროექტ #აქტიურიცხოვრებაჩემისტიქიას ფარგლებში ბორჯომის ადაპტირებულმა საველე ბანაკმა საქართველოს სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში მცხოვრებ 200–მდე შშმ პირს, სამშვიდობო მისიებში დაჭრილ ჯარისკაცებსა და ომის ვეტერანებს უმასპინძლა. აქტივობის ფარგლებში აფხაზეთის ომის გმირის, გოდერძი ზაქარაიას სახელობის ჯომარდობისა და მშვილდოსნობის ტურნირი ჩატარდა, რის შემდეგაც ზიპლაინისა და ფეინთბოლის ჩემპიონატი გაიმართა. ჩემპიონატების გამარჯვებულებს გადაეცათ ფულადი პრიზები, საჩუქრები, თასები, დიპლომები და მედლები.
- პროექტ #აქტიურიცხოვრებაჩემისტიქიას ფარგლებში პალიასტომის ტბის ჯუნგლებში თევზაობის ფესტივალი გამართა. საქართველოს სხვადასხვა რაიონში მცხოვრებმა 32-მა ვეტერანმა, სამშვიდობო მისიაში დაჭრილმა ჯარისკაცმა და შშმ პირმა 2 დღის განმავლობაში ერთად იცხოვრა და „საქართველოს მოყვარულ მეთევზეთა კავშირის“ მხარდაჭერით გამართულ თევზაობის ფესტივალში მიიღო მონაწილეობა.
- პროექტ #აქტიურიცხოვრებაჩემისტიქიაას ფარგლებში ტრადიციული, ინტეგრირებული რეგატა აფრიანი იახტებით - თბილისის ზღვის თასი 2024 ჩაატარა. სპორტულ აქტივობაში მონაწილეობა მიიღეს: სამშვიდობო მისიებში დაჭრილმა ჯარისკაცებმა, ომის ვეტერანებმა, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებმა და ონკოსაზოგადოების წარმომადგენლებმა, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან.
პროექტი დღემდე აქტიურად მიმდინარეობს და ხორციელდება წელიწადში რამდენჯერმე. სოკარი, როგორც ერთგული მხარდამჭერი აქტიურად არის ჩართული როგორც პროექტის მხარდაჭერის, ასევე ინფორმაციის გავრცელების კუთხით.

SOCAR X YOUTH MEDIA UNION
SOCAR has been supporting the project "Active Life is My Passion" since 2019, organized by the Youth Media Union. Every year, the initiative hosts numerous sporting events and camps. The camp is attended by military troops injured during hostilities, veterans, celebrities, and disabled individuals from the surrounding regions.
• As part of the project #ActiveLifeIsMyPassion, an annual integrated bowling championship was held, named after Temo Sakhokia, a hero of the Abkhazia War and a participant in the project. Individuals with various disabilities took part in the championship.
• Within the framework of the #ActiveLifeIsMyPassion project, the adapted field camp in Borjomi hosted nearly 200 people with disabilities from different municipalities in Georgia, as well as wounded soldiers from peacekeeping missions and war veterans. As part of the activities, a rafting and archery tournament was held, dedicated to the hero of the Abkhazia War, Goderdzi Zakaria. This was followed by a zipline and paintball championship. The champions of these tournaments received cash prizes, gifts, trophies, diplomas, and medals.
• Also under the #ActiveLifeIsMyPassion project, a fishing festival was organized in the jungles of Lake Paliastomi. Over a two-day period, 32 veterans, soldiers wounded in peacekeeping missions, and people with disabilities from various regions of Georgia lived together and participated in the fishing festival supported by the Georgian Amateur Fishermen's Association.
• As part of the project #ActiveLifeIsMyElement, the traditional integrated regatta "Tbilisi Sea Cup 2024" with sailboats was held. Participants in the sports activity included soldiers wounded in peacekeeping missions, war veterans, people with disabilities, and representatives from the oncology community from various regions of Georgia.
The initiative is still ongoing and is implemented numerous times every year. SOCAR, as a devoted supporter, is actively involved in both project assistance and information distribution.