ᲡᲝᲙᲐᲠᲘᲡ ᲘᲜᲘᲪᲘᲐᲢᲘᲕᲘᲗ ᲝᲚᲘᲛᲞᲘᲐᲓᲘᲡ ᲒᲐᲛᲐᲠᲯᲕᲔᲑᲣᲚᲔᲑᲘ ᲑᲐᲠᲡᲔᲚᲝᲜᲐᲡ ᲡᲐᲖᲐᲤᲮᲣᲚᲝ ᲡᲙᲝᲚᲐᲨᲘ ᲒᲐᲔᲛᲒᲖᲐᲕᲠᲜᲔᲜ
ისნის რაიონში არასამთავრობო ორგანიზაცია „ინიციატორის“ ორგანიზებით ჩატარდა საგნობრივი ოლიმპიადა, რომელშიც მონაწილეობა მიიღო 300-მდე მოსწავლემ.
ოლიმპიადაში გამარჯვებულმა მოსწავლეებმა - ნინო ჯალაღონიამ და მარიამ ჭეჭვაძემ SOCAR-ისგან მიიღეს განსაკუთრებული საჩუქარი: ბარსელონას საზაფხულო სკოლის 2-კვირიანი საგზური.
საზაფხულო სკოლის ფარგლებში მონაწილეებმა გაიარეს ინგლისური ენის ინტენსიური კურსი, განივითარეს კომუნიკაციისა და გუნდური მუშაობის უნარები და დაამყარეს საერთაშორისო მეგობრული და კულტურული ურთიერთობები.

SOCAR ENABLES OLYMPIAD WINNERS TO STUDY AT BARCELONA SUMMER SCHOOL
In Isani district, a subject-based Olympiad was organized by the non-governmental organization Initiator, bringing together around 300 students.
The winners of the Olympiad - Nino Jalaghonia and Mariam Chechvadze - received a special gift from SOCAR: a two-week scholarship to the Barcelona Summer School.
Within the framework of the program, participants completed an intensive English language course, developed communication and teamwork skills, and established international friendships and cultural connections.