16 ივლისი, 2026.jpg)
26 ივნისს, თბილისში, კომბინატის სივრცეში, სოციალური საწარმო „სადგურის“ ინიციატივით, რიგით მეორე მდგრადი ტრანსფორმაციის გამოფენა „გაცვლა“ გაიმართა. პროექტში სოკარმა უკვე მეორედ მიიღო მონაწილეობა და კიდევ ერთხელ დაუჭირა მხარი ინიციატივას, რომელიც ხელოვნებას, მდგრად განვითარებასა და გარემოზე ზრუნვის იდეას აერთიანებს.
გამოფენის ფარგლებში წარმოდგენილი იყო კერძო კომპანიების გამოუსადეგარი და მეორადი მასალებისგან შექმნილი ექსპონატები, რომლებმაც ძველ ნივთებს ახალი ფორმა, ფუნქცია და შინაარსი შესძინა. მათ შორის იყო სოკარის მასალებისგან შექმნილი ნამუშევრებიც, რომლებიც კომპანიის მდგრადი განვითარების ხედვას შემოქმედებითი ფორმით გადმოსცემდა.
„გაცვლა“ წარმოადგენს პლატფორმას, რომელიც ბიზნესს, ხელოვნებასა და საზოგადოებას მდგრადი ტრანსფორმაციის საერთო იდეის გარშემო აერთიანებს. პროექტში მონაწილეობით სოკარი კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს, რომ მდგრადი განვითარება და გარემოზე ზრუნვა კომპანიის სოციალური პასუხისმგებლობის ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა.

On June 26, the second sustainable transformation exhibition “Gatsvla” was held at Combinati in Tbilisi, initiated by the social enterprise “Sadguri.” SOCAR participated in the project for the second time, once again supporting an initiative that brings together art, sustainable development, and the idea of environmental responsibility.
The exhibition featured exhibits created from unusable and second-hand materials provided by private companies, giving old items a new form, function, and meaning. Among them were works created from SOCAR’s materials, which conveyed the company’s vision for sustainable development in a creative form.
“Gatsvla” serves as a platform that unites business, art, and society around the shared idea of sustainable transformation. Through its participation in the project, SOCAR once again emphasizes that sustainable development and environmental care are among the priority areas of the company’s social responsibility.