2026 წლის 21 აპრილს სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმის ორგანიზებით გაიმართა სტუდენტური კონკურსი, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს სხვადასხვა უნივერსიტეტის გუნდებმა. პროექტის მიზანი იყო ახალგაზრდების მხარდაჭერა, რაც სოკარის CSR სტრატეგიის ერთ-ერთ პრიორიტეტული მიმართულებაა, ასევე მათი ჩართულობის გაზრდა, იდეების განვითარება და ბიზნესთან პრაქტიკული კავშირის გაძლიერება.
კონკურსში მონაწილეობდა 150-ზე მეტი გუნდი, საიდანაც შეირჩა 9 საუკეთესო. შერჩეული  მონაწილეები 21 აპრილს, საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტო „ჯიტა“-ში წარსდგნენ ჟიურის წინაშე და საკუთარი პროექტები წარადგინეს.
გამარჯვებულები გამოვლინდნენ სამ კატეგორიაში:
·      თანამშრომლები და მოტივაცია
·      მომხმარებლები და ლოიალობა
·      ხარისხი და კომუნიკაცია
თითოეულ გამარჯვებულს კომპანიისგან  5,000 ლარის ოდენობის ფულადი ჯილდო გადაეცა.
აღსანიშნავია, რომ კონკურსის ფარგლებში კომპანიას უნდა შეერჩია ერთი რჩეული გუნდი, რომელიც სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმში გაივლიდა სტაჟირებას, თუმცა ჟიურის გადაწყვეტილებით აღნიშნული შესაძლებლობა ყველა გუნდს მიეცა.
პროექტი განხორციელდა პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად - სტუდენტჰანთი, მასტერ ედუქეიშენი და საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტო.
სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმი მომავალშიც განაგრძობს ისეთი ინიციატივების მხარდაჭერას, რაც ხელს შეუწყობს ახალგაზრდების პროფესიულ განვითარებას და ინოვაციური იდეების მხარდაჭერას.

SOCAR STUDENT COMPETITION
On April 21, 2026, SOCAR Georgia Petroleum organized a student competition that brought together teams from various universities. The project aimed to support young people - one of the key priorities of SOCAR’s CSR strategy - while also increasing their engagement, fostering idea development, and strengthening the connection between academia and business.
More than 150 teams participated in the competition, from which 9 finalists were selected. The shortlisted participants presented their projects to the jury on April 21 at the Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA).
Winners were identified in three categories:
• Employees and Motivation
• Customers and Loyalty
• Quality and Communication
Each winning team received a monetary award of 5,000 GEL from the company.
It is worth noting that, within the framework of the competition, the company was initially expected to select one team for an internship at SOCAR Georgia Petroleum. However, by the decision of the jury, this opportunity was extended to all nine finalist teams.
The project was implemented in collaboration with partner organizations - Student Hunt, Master Education, and the Georgia’s Innovation and Technology Agency.
SOCAR Georgia Petroleum will continue to support similar initiatives aimed at fostering youth development and encouraging innovative ideas.